Kdo jsme, a jaké děláme tábory?

Něco málo k historii našich táborů
Náš samostatný běh vznikl v roce 2008, kdy jsme poprvé jeli jako táborová skupina Bramborovci. Spousta z nás má s tábory zkušenosti mnohem déle. Někteří jezdili na tábory už kolem roku 1990. Náš tábor se skládá z cca 30-ti členů personálu včetně hlavního vedoucího, hospodáře, kuchařek, herního štábu, zdravotnice a oddílových vedoucích. Tato skladba zabezpečuje kompletní chod tábora.
Patříme pod Pionýrskou skupinu Hraničář Červená Voda, která se věnuje dětem přes 30 let. Proto se i dnes neustále zabýváme touto činností, aby tradice pokračovala i pro další generace.

Náš tábor dnes?
Pobyt trvá vždy 14 dní a 13 nocí. Cena poukazu včetně ubytování a stravy činí 3700 Kč. Děti u nás mají zajištěnou pestrou stravu z kvalitních surovin, a to 5x denně. Hlavní vedoucí (David Brůna - 37 let) je letitý táborník, který se stará o kompletní chod tábora, o svůj personál, a aby bylo o vaše ratolesti dobře postaráno. Oddíloví vedoucí zabezpečují činnost dětí a starají se o to, aby vše v oddílu probíhalo jak má. Herní štáb zajišťuje po celý čas tábora program a volný čas, aby se nikdo ani chvilku nenudil a všichni si odvezli co nejvíce skvělých zážitků a vzpomínek. Činnost kuchařek je více než jasná. Nicméně máme tak skvělé kuchařky, že mnohdy se děti na táboře naučí jíst i to, co do té doby jíst nechtěly :D … Úkolem hospodářek je, aby tábor fungoval po finanční stránce a zajišťují zásobování tábora. Vše musí být předem promyšleno a zároveň perfektně navazovat. Bez těchto souvislostí by bohužel nefungovalo vůbec nic.

Zábava a profesionalita personálu?
Pokud Vás zajímá, zda jsou naši vedoucí proškolení, je to správné zamyšlení. Organizace má každý rok spousty školeních pro vedoucí a instruktory. Každý rok se snažíme nové instruktory a členy školit tak, aby byly vaše děti co nejlépe vedené a v bezpečí. U každého oddílu jsou vždy zkušení vedoucí, kteří vedou své instruktory a předávají jim své nabyté zkušenosti. Co se týče herního štábu, skládá se z vedoucího hry, který vede kompletní program a má své sportovní vedoucí, kteří pomáhají vedoucímu hry vše realizovat. 

Ubytování a zázemí?
Celá základna ve Strážné u Lanškrouna jménem Vosí Údolí je pro naše působení naprosto dokonalá. Táborníci jsou ubytovaní v dřevěných srubech s postelemi, na kterých jsou molitanové matrace. Tábor disponuje splachovacími toaletami a sprchami. Dále jsou v táboře umývárny, zdravotka, kuchyně, jídelna, zázemí pro tvorbu her a černá kuchyně, kde se umývá nádobí a skvěle situovaný plac, pro hraní nejrůznějších her. Kolem tábora jsou lesy, které nabízejí neomezený prostor k nejrůznější činnosti přímo v přírodě.

Každý tábor se snažíme dělat v jiném tématu, aby to nebylo stále stejné. Nicméně občas po letech úspěšná témata opakujeme.

Po celý čas strávený na táboře děláme maximum pro to, aby vaše děti byly v bezpečí, aby si domů odvezly spoustu zážitků, aby měly rády přírodu, uměly spolu komunikovat v kolektivu a pomáhaly si.

Věřte, že nebudou litovat.

 

Bramborovci :-)

 

Vytvoril ErikSponar.cz