Kdo jsme, a jaké děláme tábory?

Historie našeho běhu sahá do roku 2008, kdy jsme poprvé jeli samostatně jako táborová skupina Bramborovci.  Spousta z nás má s táborem zkušenosti mnohem déle. Někteří jezdili na tábory už kolem roku 1990. Náš tábor se skládá z cca 30-ti členů personálu včetně hlavního vedoucího, hospodářky, kuchařek, herního štábu, zdravotnice a oddílových vedoucích. Tato skladba zaštiťuje kompletní chod tábora.

Jezdíme vždy na 14 dní a 13 nocí, cena poukazu včetně ubytování a stravy činí 3400 Kč. Děti u nás mají zajištěnou pestrou stravu z kvalitních surovin, a to 5x denně. Hlavní vedoucí (David Brůna) je letitý táborník, který se stará o kompletní chod tábora a o svůj personál. Na oddílových vedoucích pak je, aby zabezpečili a vedli vaše ratolesti. Herní štáb zajišťuje po celý čas tábora program a volný čas, aby se nikdo ani chvilku nenudil, a aby si všichni odvezli co nejvíce skvělých zážitků a vzpomínek. Činnost kuchařek je asi více než jasná. Nicméně máme tak dobré kuchařky, že mnohdy se děti na táboře naučí jíst i to, co do té doby jíst nechtěli :D … Úkolem hospodářek je, aby tábor fungoval po finanční stránce a zajišťují zásobování tábora. Vše musí být předem promyšleno a vše musí navazovat. Bez toho by bohužel nefungovalo nic.

Pokud Vás zajímá, zda jsou naši vedoucí proškolení, je to správná otázka. Organizace má každý rok spousty školeních pro vedoucí a instruktory. Každý rok se snažíme nové instruktory a členy posílat na školení, aby byli vaše děti co nejlépe vedené a zabezpečené. U každého oddílu jsou vždy zkušení vedoucí, kteří vedou své instruktory a předávají jim své nabyté zkušenosti. Co se týče herního štábu, skládá se z vedoucího hry, který vede kompletní program a má své sportovní vedoucí, kteří pomáhají vedoucímu hry program realizovat. 

Nyní trochu k ubytování na základně:

Celá základna ve Strážné u Lanškrouna jménem Vosí Údolí je velmi krásná. Táborníci jsou ubytovaní v dřevěných srubech s postelemi, na kterých jsou molitanové matrace. Tábor disponuje splachovacími toaletami a sprchami. Dále jsou v táboře umývárny, zdravotka, kuchyně, zázemí pro tvorbu her a černá kuchyně, kde se umývá nádobí. Kolem tábora jsou lesy, které nabízejí neomezený prostor k hraní nejrůznějších her a tvorbu zábavy.

Každý tábor se snažíme dělat v jiném tématu, aby to nebylo stále stejné. Nicméně občas po letech úspěšná témata opakujeme.

Po celý čas strávený na táboře děláme maximum pro to, aby vaše děti byli v bezpečí, aby si domů odvezli spoustu zážitků, aby měli rádi přírodu a uměli spolu komunikovat v kolektivu a pomáhali si.

Věřte, že nebudou litovat.

Bramborovci :-)

Vytvoril ErikSponar.cz